Δώσε σχήμα και μορφή … σε γιορτή μοναδική!

23 Δεκεμβρίου 2023 - 31 Δεκεμβρίου 2023

Έχετε ποτέ αναρωτηθεί πώς θα έμοιαζαν οι εποχές του χρόνου αν είχαν ανθρώπινη μορφή; Και ο έρωτας, ο ήλιος, η χαρά, η νίκη; Νομίζετε ότι θα μπορούσατε να φανταστείτε όλες αυτές τις έννοιες με πρόσωπο και σώμα; Οι αρχαίοι σίγουρα μπορούσαν! Σας περιμένουμε για να ανακαλύψετε πώς και γιατί το έκαναν σε έναν διαφορετικό περίπατο στις αίθουσες του Μουσείου Ακρόπολης. Μετά, θα πάρετε χαρτιά, χρώματα, ψαλίδια και μπογιές και θα δώσετε τη μορφή που εσείς θέλετε σε μία έννοια αγαπημένη: τη Γιορτή! Περιμένουμε και τις φωτογραφίες με τα έργα σας στην Gallery του acropolismuseum kids!

Περισσότερες πληροφορίες για το πρόγραμμα «Δώσε σχήμα και μορφή … σε γιορτή μοναδική!»

Αυτά για σήμερα φίλοι του ΑΜΚ (AcropolisMuseum Kids). Μείνετε συντονισμένοι για περισσότερα συναρπαστικά νέα. Φροντίστε τον εαυτό σας και ελπίζουμε να σας δούμε σύντομα κοντά μας!